Головна » Файли » Рослинництво, екологія і біотехнології у сільському господарстві

У категорії матеріалів: 10
Показано матеріалів: 1-10

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам
Сучасне сільське господарство створює для жителів планети цілу низку гострих екологічних проблем, їх успішне розв’язання можливе тільки на основі раціонального природокористування, здійснення комплексної системи заходів з охорони природи і підвищення продуктивності землеробства і тваринництва.

Березовська анна Леонідівна, студент, НУБІП України

Проведено аналіз впливу пестецидів на грунти.

Василенко Олена, аспірант кафедри садівництва ім. проф. В.Л.Симиренка, НУБіП України

Дослідження 2015 – 2017 рр. сезонної колонізації габробракона на посівах томатів у фермерському господарстві «Чиста криниця», Вінницької обл. Показано, що зараженість паразитом гусениць бавовникової совки та карадрини становила 90,2 %. Така висока ефективність забезпечувалась за рахунок розселення ектопаразита в оптимальні строки, норми та кратності. Таким чином, включення в систему біологічного захисту томатів габробракона, спричинить зниження інсектицидного навантаження на агроценози.

Показані польові дослідження 2015 – 2017 рр. сезонної колонізації габробракона на посівах томатів у фермерському господарстві «Чиста криниця», Вінницької обл.Досліджено, що зараженість гусениць бавовникової совки та карадрини становила 90,2 %. Така висока ефективність забезпечувалась за рахунок розселення паразита в оптимальні строки, норми та кратності. Таким чином, включення в систему біологічного захисту томатів ектопаразита, спричинить зниження інсектицидного навантаження на агроценози. Список використаної літератури:

Дослідження, проведені у лабораторії селекції і насінництва ВП НУБіП України "Агрономічна дослідна станція", дають змогу говорити про значний вплив ґрунтових та післясходових гербіцидів на урожайність посівів сої. Ефективне контролювання забур'яненості - більш вагомий фактор зростання урожайності та якості зерна цієї культури, аніж рівень азотного забезпечення. Таким чином, гербіциди на сьогодні залишаються вирішальним фактором урожайності сої.

Проведенні польові дослідження сезонної колонізації ектопаразита габробракона на посівах томатів. Зокрема, досліджено: найбільш сприятливий час доби (ранок, вечір) розселення, норми та кратність випуску в залежності від щільності фітофага. Висока ефективність ектопаразита забезпечувалась саме з врахуванням цих показників. Таким чином, включення в систему біологічного захисту томатів габробробракона, спричинить зниження інсектицидного навантаження на агроценози.